Turniej 2013

II FESTYN PIŁKARSKI W POLSKIEJ CEREKWI (18 sierpnia 2013)

Wszyscy,którzy przybyli w niedzielne popołudnie na boisko w Polskiej Cerekwi przede wszystkim mogli być zadowoleni z przepięknej pogody, oraz atmosfery.

Pogoda dopisała,a co za tym idzie zgromadziła na festyn sporą ilość ludzi (jak wyliczyli statystycy,było ich blisko 1 tys.)dla wszystkich gości przygotowano sporo atrakcji,bo oprócz meczów piłkarskich na scenie zaprezentowali się artyści.

O godz 15:00 rozpoczął się I mecz piłkarski w którym zagrały ze sobą Unia Polska Cerekiew raz Fortuna Witosławice - zespół z Polskiej Cerekwi wygrał po serii rzutów karnych 5-4.

Równocześnie na scenie pojawili się przedszkolaki z zespołu przedszkolno-szkolno-gimanazjalnego w Polskiej Cerekwi - dzieci pod przewodnictwem pani Wiesławy Podgórskiej przygotowały kilka ciekawych występów w różnych aranżacjach obyczajowych.

Kiedy na boisku toczyła się walka o puchar wójta gm Polska Cerekiew to na scenie pole do popisu miała nasza gminna Orkiestra Dęta - która swoimi brzmieniami porywała do rytmu licznie zgromadzoną publiczność.Po występach orkiestry dętej bardzo ciekawy występ przygotował znany karateka Maciej Semak i Przemek Chmielewski - pokazy tych dwóch panów zaciekawiły praktycznie wszystkich - a sporo część widzów opuszczała namioty,aby z bliska zobaczyć wyczyny polskich gwiazdorów.

Przeróżne sceny,rozbijanie kręgów betonowych przez płomienie ognia - takie sceny wprawiły wszystkich w niedowierzanie.

Maciek Semak i Przemek Chmielewski pokazali wielu osobom co można osiągnąć dzięki ciężkim treningom.

O godz 18:00,kiedy na murawie trwał mecz finałowy pomiędzy Orłem Polska Cerekiew i Unią Polska Cerekiew publiczność miała okazję posłuchać mocnych gitarowych brzmień w wykonaniu zespołu rockowego "Reset" z Polskiej Cerekiew.Młodzi chłopacy zagrali kilka znanych hitów (Elektryczne Gitary-Dzieci czy też hity grupy Guns N Roses.Miejscowa grupa rockowa swój koncert zagrała blisko godzinę.

Tego dnia oprócz występów i meczów piłkarskich,każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Dla dzieci całkowicie za darmo dostępna,była dmuchana zjeżdżalnia,trampolina,wodne kule, piłeczki,wata cukrowa ,kiełbasa z ogniska oraz sporym zainteresowaniem cieszyły się przejaźdzki konne w siodle pod nadzorem LKJ Lewada Zakrzów.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów dla dzieci i dorosłych - między innymi biegi w workach,siatkówka balonowa czy konkursy plastyczne.

W specjalnym namiocie pod przewodnictwem pana Jana Cieślaka odbył się turniej tenisa stołowego w poszczególnych kategoriach wiekowych,który zgromadził wielu chętnych.

Ponadto swoją obecnością zaszczyciła nas karetka pogotowia z Raciborza oraz Straż Pożarna z Polskiej Cerekwi.Medycy przygotowali kilka scen z zakresu pierwszej pomocy,a zainteresowani mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt medyczny i do czego jest wykorzystywany.Ponadto każdemu zainteresowanemu za darmo zostało zmierzone ciśnienie.

Strażacy z Polskiej Cerekwi na festynie pojawili się później niż przewidziano,a to dlatego,że w momencie dojazdu na festyn otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na który musieli się udać i nieść pomoc.

Ostatecznie jednostka przybyła na festyn i od samego początku nie brakowało zainteresowania sprzętem jakim strażacy dysponują - nie tylko najmłodsi,ale także starsi mieli wiele pytań na które strażacy z chęcią odpowiadali - Dzieci mogły się także wcielić w role strażaka gaszącego pożar.

W międzyczasie został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy utalentowanymi Cerekwiankami z Oldbojami 50+Dziewczyny z Polskiej Cerekwi okazały się lepsze od zawodników w gumowcach wygrywając 2-0.

Ok godz 19:00 nastąpiło wręczenie nagród dla drużyn,które wzięły udział w turnieju piłkarskim:

1. Orzeł Polska Cerekiew

2.Unia Polska Cerekiew

3.Lzs Młyn Pol Zakrzów

4. Fortuna Witosławice

Co ciekawe drużyna Orła,którą ostatni raz kibicie mogli zobaczyć na boisku odmówiła przyjęcia pucharu z nieznanych powodów.

Turniej w tym roku stanął na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy walka do samego końca w każdym meczu,a przykładem tego są rzuty karne w 2 spotkaniach.

W tym roku zagrano o puchar wójta i drugi raz z rzędu najlepsi okazali się zawodnicy Orła - drużyna,która jak wiemy została wycofana z rozgrywek piłkarskich.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna z zespołem muzycznym RELAX z Polskiej Cerekwi,która zgromadziła liczną część mieszkańców nie tylko naszej gminy.

Czy można być zadowolonym z tegorocznego festynu? z pewnością tak,bo z roku na rok organizacyjnie wygląda to jeszcze lepiej i można tylko dziękować za tak piękna pogodę,która w tym roku ponownie dopisała i w Polskiej Cerekwi 18 sierpnia zaświeciło słońce.

Pracy i przygotowań do tegorocznego festynu,było naprawdę bardzo dużo i gołym okiem można było to zauważyć wchodząc na obiekt sportowy w Polskiej Cerekwi.

Chcemy podziękować wszystkim,którzy pomogli w przygotowaniach i przyczynili się do upiększenia naszej imprezy.

Naszym sponsorom,urzędowi gminy z Polskiej Cerekwi,Cukrowni Cerekiew,Firmie Wwnet z Raciborza,Resturacji Marco Polo z Polskiej Cerekwi,mieszkańcom,którzy pomogli,straży pożarnej,zespołowi przedszkolno-szkolno-gimnazjalnemu,znajomymi wszystkim,którzy nie zostali wymienieni a przyczynili się do organizacji tegorocznego festynu w imieniu prezesa TS Unia Polska Cerekiew Ryszarda Szewiora składamy serdeczne podziękowania!

Organizatorzy zapowiadają,że w przyszłym roku atrakcji,będzie jeszcze więcej i oby tylko nie zabrakło ludzi dobrej woli i słońca,które w przed ostatnie 2 lata pokazało,że lubi festynu w Polskiej Cerekwi.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!