czwartek

Aktualności

Remis i niedosyt na zakończenie sezonu

• autor: uniapc, 2012-06-09 17:40

W derbach odwiecznych rywali po bardzo ciekawym widowisku spotkanie zakończyło się remisem.Pozostaje niedosyt z jednej jak i drugiej strony,bo obie jedenastki miały na tyle okazji,aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Od samego początku to goście dyktowali warunki na boisku...bardzo dobra gra drużynowa pozwalała zawodnikom Zefirka na łatwe przedzieranie się pod pole karne naszej Unii...W kilku sytuacjach mogliśmy mówić o wielkim szczęściu,bo gdyby nie dobre interwencje Alka Cebulka to po pierwszej połowie było by po wszystkim!

Goście atakowali,a nasi piłkarze czekali na swoje okazje w stoickim spokoju...

Kiedy w 31 min jeden z naszych zawodników został sfaulowany w ok 20 m.Najlepsza sytuacja i jedyna w pierwszej połowie dla Unii..Grzegorz Zagórski pokusił się o techniczny strzał na bramkę Zefirka,piłka po drodze odbiła się od jednego z graczy przyjezdnych i niespodziewanie wpadła do bramki 1-0!!

Po zmianie stron obraz gry uległ małej zmianie,bo nasi zawodnicy nabrali wiatru w żagle i zaatakowali ambitnie drużynę z Kędzierzyna...

Szkoda,że przy stanie 1-0 Grzegorz Szumierz nie wykorzystał sytuacji 100% z bramkarzem Zefirka,bo to zdecydowanie zmieniło by rzeczywistość boiskową!!!

Goście nie spuszczali z tonu i kontynuowali to co w pierwszej połowie czyli szybka gra z dokładnymi podaniami!

Miejscami zmęczenie dawało się we znaki naszym obrońcom...kilka błędów po których było bardzo gorąco pod bramką Alka Cebulaka!

Kiedy wydawało się,że przyjezdni są bliscy zdobycia wyrównującego gola...piękne długie podanie otrzymał Grzegorz Szumierz i po raz drugi wyszedł na pozycję sam na sam,ale tym razem nie dał żadnych szans golkiperowi Zefirka 2-0! i pachniało sensacją!

Stracona bramka nie oszołomiła gości,bo nadal ambitnie atakowali i wykorzystali po chwili błąd naszych obrońców...jeden z zawodników Zefirka przedarł się w pole karne i po zamieszaniu oddał soczysty strzał po ziemi i nie dał większych szans naszemu bramkarzowi! 1-2!

Ostatnie 15 min zapowiadało bardzo duże emocje...

Nerwy i sporne sytuacje w wielu przypadkach powodowały,że spotkanie nabierało brzydkich widoków!

Kilka minut później miała miejsce kontrowersyjna sytuacja...Jeden z zawodników Kędzierzyńskiego zespołu został przewrócony przez jednego z naszych obrońców,a sędzia wskazał na "wapno".Zawodnik Zefirka pewnie zamienił karnego na gola i 2-2!

Końcówka zaowocowała w spore emocje bo kilka po straconego gola przez naszą Unię...w polu karnym brutalnie potraktowany został nasz piłkarz i arbiter drugi raz,ale tym razem w drugą stronę wskazał na jedenastkę!

To był decydujący moment...do piłki podszedł Krzysztof Woźniak i musiał zamienić karnego na gola,bo wówczas mecz byłby rozstrzygnięty na naszą korzyść-  niestety nasz czołowy snajper źle uderzył piłkę i tym samym nie sprawił żadnych problemów dobrze interweniującemu bramkarzowi Zeifra.

Nie wykorzystaliśmy karnego,który był decydujący...wielka szkoda!

Po kilku minutach sędzia zakończył spotkanie po którym pozostał spory niedosyt

Znajdą się pewnie tacy,którzy powiedzą,że remis jest jak najbardziej sprawiedliwy...

Derby zakończyły się podziałem punktów i tym samym sezon został zakończony!

Niebawem podsumowanie minionych już rozgrywek (statystyki,bramki,ciekawostki)