czwartek

Aktualności

Pierwsza połowa wygrana,a druga przespana

• autor: uniapc, 2013-05-30 18:58

Niestety nie udało się zwyciężyć tak w skrócie możemy opisać dzisiejszy mecz Unii z Brzegiem.Wyobraźmy sobie,że po pierwszej połowie prowadziliśmy pewnie 3-0,żeby ostatecznie tylko zremisować.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem,bo już w 3 min objęliśmy prowadzenie po dobrej akcji prawą stroną boiska do siatki rywali trafił niezawodny Krzysztof Woźniak 1-0 i nic tutaj nie zapowiadało niespodzianki.

Napór Unii narastał z minuty na minutę,a goście łatwo oddali nam inicjatywę co pozwoliło na swobodniejszą grę w środku pola.

W 9 min po dośrodkowaniu z prawego narożnika piłka wpadła idealnie na głowę wchodzącego Martina Biksy i było już 2-0!

Przyjezdni wcale nie złożyli broni tylko ambitnie chcieli odrobić straty!!

Kilka mocny zrywów i groźnych kontr w wykonaniu Stali i naprawdę pod naszą bramką momentami,było gorąco,ale pewnie interweniował Andrzej Troszka,który zastępował w bramce nieobecnego Aleksandra Cebulaka.

Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej części goście mieli w 26 min kiedy po grze z kontry na nasze szczęście zawodnik z Brzegu trafił w poprzeczkę!

Co nie udało się rywalom - udało się Unii w doliczonym czasie gry (35+2) po zamieszaniu w polu karnym drużyny z Brzegu ostatni do piłki doszedł Bogusław Sumik i prostym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Stali i,było 3-0 wydawało się,że jest po meczu!

Z takim wynikiem schodziliśmy na przerwę,czując się pewnie i bez obaw!

Jednak te obawy dały o sobie znać po zmianie stron..

Druga część tego mecz to niestety przewaga rywali!! oddaliśmy inicjatywę niemalże w każdej formacji boiska co gościom dało większe pole do rozgrywania swoich akcji i ułatwiało im układanie gry!

W 45 min po niefrasobliwej interwencji jednego z naszych obrońców,piłkę głową do bramki pakuje zawodnik z Brzegu i jest 3-1!

Obudzili się gracze z Brzegu i w 47 min strzelają gola na 3-2 po kolejnym błędzie w linii obrony i od tego momentu nasza Unia została zepchnięta na własną połowę!

Popełniliśmy błąd,bo przy stanie 3-2 cofnęliśmy się do obrony,a to dało gościom okazję do tego,żeby jeszcze bardziej zaatakować!

Stało się w 54 min przyjezdni doprowadzają do remisu i mecz zaczyna się od nowa!! 3-3 i wielkie rozczarowanie!

Do końca spotkania żadna z drużyn nie pokusiła się o ofensywną akcję,która mogłaby dać zwycięstwo.Mecz zakończył się remisem 3-3!

Co możemy dodać od siebie? Nie spodziewałem się,że przy wyniku 3-0 nie utrzymamy prowadzenie i nie zdobędziemy kompletu punktów,ale taki jest futbol!

Ryszard Szewior przekazuje podziękowania dla swoich zawodników za grę w dzisiejszym meczu,a korzystając z okazji drużynie z Brzegu życzymy powodzenia na przyszłość!

W SOBOTĘ GRAMY TOWARZYSKI MECZ Z KIETRZEM!!

OBECNOŚĆ TEGO DNIA JEST OBOWIĄZKOWA!!!!!