piątek

Aktualności

Dopóki piłka w grze,wszystko jest możliwe

• autor: uniapc, 2013-09-14 19:48

W sobotnie popołudnie w strugach deszczu nasza Unia na własnym boisku podejmowała zdecydowanego faworyta tego meczu Skaut Odrę Opole i dla wielu wynik był oczywisty,ale wszyscy,którzy czytali zapowiedź tego spotkania z pewnością zauważyli,że miałem rację.

Skaut Odra Opole,był w tym meczu faworytem i już od samego początku goście przeważali na boisku,a ukoronowaniem dużej przewagi,była szybka zdobyta bramka,bo już w 4 min po ładnym uderzeniu Radosława Chrzanowskiego - Odra objęła prowadzenie i wydawało się,że tego dnia Unia nie jest w stanie nic "ugrać".

Szturm Skauta na naszą bramkę trwał około 20 minut,później spotkanie zaczęło się wyrównywać - okazję do zdobycia gola mieli jedni jak i drudzy,ale brakowało zachowania zimnej krwi pod bramką - dodatkowo grę utrudniał padający deszcz.

W drugiej połowie Unia grała zdecydowanie z nadzieją,że w tym spotkaniu można jeszcze powalczyć o godny wynik.Próbowaliśmy różnych wariantów,kiedy wreszcie nadeszła 77 minut nasz zespół miał okazję z rzutu wolnego - Na bezpośredni strzał na bramkę Skauta zdecydował się Krystian Płocica i jak się okazało,było warto ...piłka po jego strzale zmieniła jeszcze kierunek,gdyż odbiła się od głowy jednego z graczy Odry i wpadła do siatki,sensacyjnie doprowadzamy do remisu 1-1.

Jak się okazało,była to bramka na wagę remisu i pierwszego ligowego punktu.

Spotkanie mogło się podobać,bo stało na wysokim poziomie.Ciekawe akcje w wykonaniu obu drużyn i mnóstwo emocji takie mecze chcemy oglądać w Wojewódzkiej Lidze Oldbojów !

Remis na wagę złota można by powiedzieć,bo nie dość,że są to pierwsze ligowe punkty Unii to na dodatek zdobywamy je z rywalem z wyższej półki - BRAWO PANOWIE ZA WALKĘ DO SAMEGO KOŃCA!

Drużynie Skauta chcemy podziękować za  przyjazd i grę Fair Play oraz godną postawę !

Tradycyjnie w imieniu Ryszarda Szewiora dziękuje zawodnikom Unii za przybycie na to spotkanie i zaangażowanie w tym spotkaniu - WIELKIE DZIĘKI CHŁOPAKI!!!

Za tydzień wyjazd na mecz do Prószkowa - Info niebawem!

PS: W POLSKIEJ CEREKWI PADŁ DZIŚ SENSACYJNY WYNIK,BO UNIA REMISUJE ZE SKAUTEM ODRA OPOLE!!

UNIA 1-1 SKUAT!

SĘDZIA: Bogdan Czekaj